LIFE CHALLENGE 2018
MEDNARODNA NAGRADA

V podjetju Baumit v okviru natečaja Baumit Life Challenge iščemo najlepše in najbolj zanimive arhitekturne rešitve in fasade. Lanska zmagovalka bienala Baumit Life Challenge v Madridu je bila Slovaška z objektom Vrtec Limbach, delom arhitektov Reznik in Polak, zato bomo letos najlepšo evropsko fasado Baumit izbirali v prostorih slovaške filharmonije v Bratislavi.

Lani sta se od skupno 252 objektov iz 22 držav v finale uvrstila kar dva slovenska projekta: vrtec Mavrica v Brežicah in večstanovanjske stavbe v Ljubljani. Projekt avtorjev Multiplan arhitekti za objekte F5 stanovanjske soseske Zeleni Gaj na Brdu je mednarodna strokovna žirija razglasila za zmagovalca kategorije večstanovanjskih stavb!

Tudi letos želimo pokazati in dokazati, da slovenska arhitektura sodi v evropski vrh.

Čeprav je do velikega gala večera še precej časa, so stavbe, ki bodo 14.6.2018 nominirane v Bratislavi, večinoma že zaključene. Prijazno vas vabimo, da nam pošljete zanimive projekte, ki »nosijo« fasado Baumit. Uvrstitev med finaliste je hkrati povabilo v Bratislavo in priložnost za osvojitev nagrade.

Odločitve o nagradah bo sprejemalo 12 arhitektov iz vse Evrope, med katerimi bo tudi slovenska arhitektka Maja Ivanič. V šestih posameznih kategorijah bodo marca 2018 v ožji izbor uvrstili po šest najboljših projektov, tako se bo za končno nagrado potegovalo 36 fasad.

Od lani se nadaljuje zgodba zanimivih struktur: za kombinacijo različnih struktur s kreativnimi fasadnimi smo ustvarili posebno kategorijo »Struktura poudari obliko«, ki bo dopolnjevala pet glavnih kategorij natečaja Life Challenge tudi prihodnje leto.

1. Merila za nominacijo

• Fasada mora biti izdelana s proizvodi Baumit.
  • Projekt mora biti zaključen v časovnem obdobju 2016–2018.
  • Projekt mora soditi v vsaj eno izmed spodnjih kategorij. V kategoriji »Struktura poudari obliko« so združene vse kategorije.

2. Kategorije:

1. Novogradnja: Enostanovanjske stavbe
     2. Novogradnja: Večstanovanjske stavbe
     3.Novogradnja: Nestanovanjske stavbe
     4. Stara zgradba: Energetske prenove
     5. Stara zgradba: Zgodovinske prenove
     6. Posebna kategorija: »Struktura poudari obliko«

3. Ožji izbor

• Nominiranih bo najboljših šest fasad iz posamezne kategorije, njihove projektne ekipe pa bodo povabljene na slovesno podelitev nagrad. Strokovna žirija bo junija izmed projektov v ožjem izboru izbrala končne zmagovalce.
  • 6 kategorij × 6 projektov = 36 nominacij

4. Nagradni sklad

• 6.600 EUR za zmagovalca v kategoriji
  • 9.900 EUR za končnega zmagovalca natečaja Life Challenge Award

PRIJAVA DEL

• projekte za natečaj Life Challenge prijavi podjetje Baumit d.o.o.
  • tekmujejo projekti zaključeni v obdobju 2016/2017 (jan. 2018)
  • podatki/slikovni material:
  • • Naziv in naslov objekta
    • Naziv arhitekturnega podjetja oz. arhitekt-a/-ov
    • Opis projekta (ang): kratek – do 300 znakov, daljši: do 1000 znakov
    • Fotografije višje resolucije (min. 200 dpi in /ali min. 2 MB)
    • Uporabljeni Baumit proizvodi

• rok: 15. 12. 2017 za že zaključene objekte oz 15. 2. 2018 za objekte, ki bodo zaključeni na začetku leta 2018

Za morebitna vprašanja (tudi prijave) smo vam z veseljem na voljo na naslovu arch@baumit.si oz. na telefonski številki 01 236 37 75 (Vesna Vulič).

Želimo si, da bodo slovenski arhitekti tudi letos med nagrajenci!

RAZPIS