PREDSTAVITEV NA 21. SALONU ARHITEKTURE V NOVEM SADU
PRIJAVA DEL PODALJŠAN ROK 7. SEPTEMBER

Dans - Društvo arhitektov Novi Sad vabi arhitekte iz širše evropske regije, da prijavijo svoja dela za predstavitev na 21. Salonu arhitekture v Novem Sadu (Srbija), ki bo potekal od 28. septembra do 5. oktobra 2018.

Salon je mednarodnega značaja. Sodelujejo lahko arhitekti iz Slovenije, Srbije, Hrvaške, Bosne in Hercegovine, Črne gore, Makedonije, Madžarske in Romunije. V kategoriji “študentsko delo” lahko svoja dela predstavijo tudi študenti.

Udeleženci salona bodo tekmovali za nagrade v naslednjih kategorijah:

1. Arhitektura

2. Urbanizem

3. Interijer

4. Natečajni projekti

5. Študentsko delo

6. Publikacije

7. Digitalni prostor

8. Eksperimentiranje v arhitekturi

Letošnji Salon arhitekture Novi Sad nadaljuje koncept predhodnega salona iz leta 2016, z mednarodno usmerjenostjo Salona, ki prepoznava regionalno okolje in skupni kulturni prostor. Tako so v konkurenco za nagrade Salona enakopravno vabljeni udeleženci iz Slovenije, Srbije, Hrvaške, Bosne in Hercegovine, Črne gore, Makedonije, Madžarske in Romunije. Salon arhitekture Novi Sad želi prikazati prerez arhitekturnih praks iz omenjenih regij, da bi ustvarili boljše pogoje za usporejanje aktualnega stanja lokalnih arhitekturnih scen, ki pogosto črpajo iz skupne arhitektune zapuščine. Pozicije teh scen so že daljše obdobje različne, zato je potrebno negovati mesta, ki ponujajo nadaljevanje vrednotenja in srečevanja, in prav to je Salon Arhitekture Novi Sad.

Podrobne informacije v angleškem jeziku najdete TUKAJ ali na povezavi:

Rok za prijavo del je PODALJŠAN do 7. septembra.