USTVARJALNA IZMENJAVA 2019
DOGODEK

V MAO med 13. in 15. februarjem prihaja praznik arhitekture, saj se bo v okviru platforme Future Architecture odvila Ustvarjalna izmenjava 2019.

Dogodek bo omogočili interakcije ter povezovanje med ustvarjalci, občinstvom ter strokovno javnostjo. Poleg 25 obetavnih ustvarjalcev s področja grajenega okolja iz celega sveta bodo zanimivi gostje na dogodku tudi:

Giovanna Borasi (glavna kustosinja Kanadskega arhitekturnega centra - CCA)

Gustavo Utrabo (Aleph Zero – že drugič prejemnik prestižne arhitekturne nagrade RIBA 2018 za obetavne arhitekte)

Freek Persyn (51N4E - izjemni in prodorni arhitekti s svojevrstnim nenavadnim stilom iz Belgije, ki so lani prejeli evropsko nagrado za urbani javni prostor)

Špela Videčnik (OFIS, ki velja za enega od najbolj prodornih slovenskih arhitekturnih birojev) ter predstavniki nekaterih najbolj zanimivih in prodornih inštitucij, producentov in festivalov iz cele Evrope.

Arhitekturni sejem Future Architecture Fair bo predstavil najnovejše projekte, iniciative in organizacije ter nas seznanil z najnovejšim dogajanjem v svetu arhitekture, z razstavljalci kot so Zuecca Project Space (Benetke), Creative Food Cycle (Barcelona) in MakeCity (Berlin). Vrhunec sejma bodo Koktajl prezentacije, kjer se bodo udeleženci sejma ob koktajlih predstavili v hitrih 5 minutnih predstavitvah.

Na trodnevnem dogodku bodo prisotni tudi predstavniki članov platforme, kot so Fundacija Mies Van Der RoheMAXXI, RimKopenhagenski arhitekturni festivalLizbonski arhitekturni tirenaleArhitekturni tirenale Oslo, Strelka Institute in mnogi drugi.

Dogodek bo v video sporočilu otvoril Michel Magnier, direktor za kulturo in ustvarjalnost Evropske komisije, Ivan Blasi iz Fundacije Mies van der Rohe pa bo ob tej priložnosti svetovni javnosti prvič oznanil 5 finalistov Evropske nagrade za sodobno arhitekturo – EU Mies Award 2019.

Več informacij v priponki ter na POVEZAVI>>