TRANSFORMACIJE V TEORIJI. AKTUALNE RAZISKAVE
ZNANSTVENA KONFERENCA

Znanstvena konferenca: 29. september 2020 od 10h do 17h, Kavarna Loža, Titov trg 1, Koper

Akademija za likovno umetnost in oblikovanje, Univerze v Ljubljani s podporo Sveta za umetnost UL najavlja znanstveno konferenco Transformacije v teoriji. Aktualne raziskave, ki bo potekala 29. septembra 2020 v kavarni Loža na Titovem trgu v Kopru.

Konferenca bo namenjena znanstveni refleksiji pojavov, procesov in transformacij, ki zaznamujejo in določajo aktualno stanje na področju likovne umetnosti, likovnega oblikovanja in njune – teoretske, izobraževalne, galerijske, hermenevtične, kritiške, konservatorske-restavratorske – infrastrukture. Del razprave bo namenjen sodobnemu širjenju področja in pojma umetnosti pa tudi refleksiji t. i. »vmesnih« umetnostnih področij, kakršno je vmesno področje med sodobno scensko in likovno umetnostjo (v sodelovanju z Akademijo za gledališče, radio, film in televizijo). Prispevki bodo praviloma še neobjavljena poročila o rezultatih najnovejših teoretskih raziskav, ki jih izvaja katedra za teoretske predmete UL ALUO in vabljeni referenti, se pravi poročila o raziskavah s področja umetnostne zgodovine, likovne teorije, estetike, umetnostne teorije, teorije in zgodovine oblikovanja, teorije in zgodovine konservatorstva-restavratorstva, scenske in vizualne umetnosti itd.

Vsi dogodki so za udeleženke-ce konference brezplačni, konferenca bo v slovenskem jeziku. Skladno s trenutnimi razmerami s COVID 19 bo udeležba na dogodku omejena na 30 udeležencev. Prijave na naslov: dasa.tepina@aluo.uni-lj.si

Konferenca se pripravlja v sodelovanju z UL AGRFT v okviru raziskovalnega programa Gledališke in medumetnostne raziskave (P6-0376), ki ga sofinancira Javna agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije iz državnega proračuna ter v sodelovanju z UP PEF Vizualne umetnosti in oblikovanje in Avtomatik Deloviščem.