OSTATI ŽENSKA V POKLICU: IZZIVI ARHITEKTK IN INŽENIRK
OKROGLA MIZA

Spoštovane kolegice in kolegi.

Vabimo vas na okroglo mizo Ostati ženska v poklicu: Izzivi arhitektk in inženirk, ki jo v sredo, 8. septembra 2021, ob 17. uri na vrtu Plečnikove hiše, Karunova 4 v  Ljubljani organizira delovna skupina ZAPS »Ženske v arhitekturi«.

Z vabljenimi vizionarkami želijo arhitektke in inženirke osvetliti svoje poklicne in življenske izzive, predvsem v luči izkušenj in spodbud cenjenih strokovnjakinj, dr. Eve Boštjančič, mag. Violete Bulc, dr. Alenke Rebula, dr. Renate Salecl in mag. Špele Videčnik.

Okroglo mizo bo povezovala arhitektka Maja Vardjan.

Delovna skupina ZAPS – Ženske v Arhitekturi se osredotoča na podporo ženskam v stroki in arhitekturnem poklicu kot celoti. Raje kot na razlikovanje se osredotoča na sodelovanje in dopolnjevanje spolov.

Arhitekt Matevž Čelik je v pogovoru izrazil iskreno priznanje ženskam:

»Drage dame. Nam moškim lahko date veliko lekcij. Boljše od nas ste pri motiviranju in navduševanju članov v ekipah, bolje znate oceniti svoje meje, bolje znate voditi, tako da druge postavljate v ospredje, ne sebe ... in še veliko drugega.«

Okrogla miza je del mednarodnega projekta Yes, we plan! pod okriljem Erasmus, del evropske mreže Women in Architecture in sestavni del posebne številke revije AB – Arhitektov Bilten.

Več na spletni strani www.zaps.si

Vljudno vabljeni!