DAL - Društvo arhitektov Ljubljana

RAZPIS

SKLAD ARHITEKTA JOŽETA PLEČNIKA

razpisuje

Plečnikovo nagrado za leto 2018  - osrednje javno priznanje slovenskemu avtorju za vrhunsko stvaritev na področju arhitekture, urbanizma, krajinske arhitekture ali notranje opreme, nastalo v zadnjih petih koledarskih letih v Sloveniji ali v tujini.

Sklad poleg nagrade razpisuje tudi Plečnikovo medaljo za aktualno realizacijo  ali  delo na navedenih področjih ter za pomembno delo s področja arhitekturne teorije in kritike ter strokovne publicistike oziroma na splošno za prispevek k bogatitvi arhitekturne kulture.

Sklad posebej razpisuje še priznanje za izvajalski dosežek in študentsko priznanje.

Kandidate za nagrado, medaljo in priznanje lahko predlagajo podjetja, strokovna društva, člani žirije, avtorji sami in vsi državljani Slovenije.

Kandidata za študentsko priznanje predlaga mentor ali fakulteta .

Predloge, ki naj bodo dokumentirani tudi s slikovnim  materialom, največ v velikosti A3, pošljite do 15. februarja 2018 na naslov: Društvo arhitektov Ljubljane, Sklad arhitekta Plečnika, 1000 Ljubljana, Karlovška 3/I. in info@drustvo-dal.si

Navodila za pripravo predlogov so objavljena na www.drustvo-dal.si/plecnikova_odlicja_2018

Razpisu je treba priložiti izjavo o avtorstvu predlaganega dela.

Plečnikova odličja za leto 2018 bo izbrala žirija, ki jo bo imenovala Skupščina sklada.

SKLAD ARHITEKTA JOŽETA PLEČNIKA

NAVODILA ZA PRIPRAVO PREDLOGOV ZA PLEČNIKOVA ODLIČJA

Predloge, ki naj bodo dokumentirani tudi s slikovnim  materialom, največ v velikosti A3, pošljite do 15. februarja 2018 na naslov: Društvo arhitektov Ljubljane, Sklad arhitekta Plečnika, 1000 Ljubljana, Karlovška 3/I. in po e-pošti na  info@drustvo-dal.si

Arhitekturna in krajinsko arhitekturna dela predlagana za nagrado ali medaljo morajo vsebovati:

Natančne podatke o objektu:

• uradno ime objekta,
  • avtorji,
  • projektanti (poleg arhitektov še ostali pomembni tehnični projektanti),
  • lokacija z naslovom,
  • kontaktna oseba za pripravo ogleda lokacije.

Poleg pisnih podatkov morajo predlagatelji priložiti do največ 7 datotek z risbami projekta (tlorisi in prerezi)  in fotografijami izvedenega dela, vse zapakirano v en pdf (max. 4MB).

Predlagatelj mora priložiti Izjavo o legalnosti objekta. obrazec

Predlogi za medaljo za strokovno publicistiko morajo vsebovati dejanski izdelek (knjigo, brošuro, katalog, ipd.), da je možen njen pregled.

Vsi ostali predlogi morajo biti ustrezno dokumentirani.

Razpisu je potrebno priložiti Izjavo o avtorstvu predlaganega dela. obrazec

išči med odličji
avtor