DAN ODPRTIH VRAT V ATELJEJIH ARHITEKTK, OBLIKOVALK IN GRADBENIC

Ob mednarodnem dnevu žena, 8. marca 2021, Center arhitekture Slovenije organizira šesti Dan odprtih vrat v ateljejih arhitektk, oblikovalk in gradbenic. Dan odprtih vrat ponuja ustvarjalkam možnost, da širši javnosti, študentom, obrtnikom in gradbenim podjetjem predstavijo svoje delo.

Letos lahko v okviru Odprtih vrat ateljejev v obiščete tudi delovno skupino ZAPS Ženske v arhitekturi. Osnovni namen delovne skupine Ženske v arhitekturi je podpora ženskam v stroki in podpora arhitekturnemu poklicu kot celoti. Posveča se izzivom, povezanim z izboljšanjem pogojev za poklicno delovanje na arhitekturnem področju, ter ozaveščanju javnosti o pomenu arhitekturnega delovanja za kakovost bivanja.

Vabljeni, da vstopite skozi odprta vrata ateljejev, poklepetajte z ustvarjal- kami in spoznajte njihovo delo!

Prijave na dogodek niso potrebne. Ob izvedbi dogodka bomo upoštevali vse aktualne ukrepe za zajezitev epidemije COVID-19.
Več informacij na:
info@centerarhitekture.org in www.centerarhitekture.org

VEČ O DOGODKU; URNIK IN ZEMLJEVID

Letos vrata odpirajo:

V LJUBLJANI:

ROPOT d.o.o., Tina Semolič

STRIP - Arhitekturni biro F019CF d.o.o., Manca Starman, Saša Štuhec, Eva Lasič

KOLEKTIV DVA , Urška Bavčar, Anamarija Ludvik

SVET VMES, Ana Kreč

HANA KARIM STUDIO, Hana Karim

CENTER ARHITEKTURE SLOVENIJE, Nives Čorak, Tina Gradišer, Barbara Viki Šubic

ŽENSKE V ARHITEKTURI , Delovna skupina ZAPS

V MARIBORU:

ARHITEZA, d.o.o., Mateja Katrašnik

V NOVEM MESTU:

ARH+D, d.o.o., Darja Šurla Sladič

V METLIKI:

ARHEIN, Sanja Zvonković s.p., Sanja Zvonković

V ČRNOMLJU:

SAPO, d.o.o., Danijela Kure Kastelc

Leta 2016 je bil v okviru projekta MoMoWo - Women's Creativity Since the Modern Movement v partnerskih državah projekta, na Portugalskem, v Španiji, Franciji, Italiji, in Sloveniji organiziran prvi dan odprtih vrat v ateljejih arhitektk in oblikovalk. Sledila sta dva pod okriljem projekta MoMoWo, ki ga je v Sloveniji vodil ZRC SAZU, Umetnostnozgodovinski Institut Franceta Steleta (UIFS). Po zaključku omenjenega projekta organizacijo Dneva odprtih vrat nadaljuje Center arhitekture Slovenije

MoMoWo je bil prvi izbrani in financirani projekt Evropske unije, ki je bil posvečen arhitektkam, gradbenicam in oblikovalkam. Primarni cilj projekta MoMoWo je bil prepoznavanje in razumevanje vzrokov, ki so (in v določeni meri še) ovirali afirmacijo žensk, aktivnih v svetu projektiranja in gradnje. MoMoWo ni bil le raziskovalni projekt, saj se je s posebno pozornostjo osredotočal na razširjanje znanja o tako pomembni tematiki, mdr. tudi skozi organizacijo Dnevov odprtih vrat ateljejev arhitektk, oblikovalk in gradbenic. Projekt je k sodelovanju vabil širse skupine ustvarjalk in prispeval k njihovi boljši družbeni razpoznavnosti v globalno spreminjajočem se svetu. To poslanstvo s prevzemom organizacije Dnevov odprtih vrat od leta 2019 naprej pod pokroviteljstvom ZRC SAZU UIFS nadaljuje Center arhitekture Slovenije.