GRADNJA NA POKOPALIŠKIH TLEH: O FUNKCIONALNEM IN KULTURNEM POMENU SEVERNOAMERIŠKIH POKOPALIŠČ
PREDAVANJE ARHITEKTURNEGA ZGODOVINARJA KEITH L. EGGENERJA

Vljudno vabljeni na predavanje arhitekturnega zgodovinarja Keith L. Eggenerja

Gradnja na pokopaliških tleh: O funkcionalnem in kulturnem pomenu severnoameriških pokopališč

Pokopališke prakse in pokopališki kraji, ki služijo tako živim kot mrtvim, so med glavnimi prepoznavnimi znaki kultur po vsem svetu. V predavanju bo Keith L. Eggener obravnaval nekatere njihove raznolike zgodovinske funkcije in pomene, s posebnim poudarkom na Združenih državah. Kot bo v predavanju pokazal, so bila severnoameriška pokopališča od svojega prvega pojava v 30. letih 19. stoletja naprej, kljub njihovi pogosto tradicionalni arhitekturi, svojevrstno moderne institucije.

Predavanje bo v četrtek 8. 9. 2022 ob 18. uri v Vurnikovi predavalnici.

Keith L. Eggener je Marion D. Ross profesor arhitekturne zgodovine in častni urednik Journal of the Society of Architectural Historians. Keith Eggener, rojen v Portlandu, je doktoriral iz umetnostne zgodovine na Univerzi Stanford. Preden se je leta 2013 pridružil Univerzi Oregon, je poučeval moderno arhitekturo in ameriško umetnost na Kolidžu Carleton, Univerzi v Nevada-Las Vegas ter Univerzi v Missouriju. Je avtor dveh knjig, Luis Barragán’s Gardens of El Pedregal in Cemeteries (del serije Kongresne knjižnice ZDA), ter številnih člankov in poglavij o umetnosti, arhitekturi, krajinski arhitekturi, urbanizmu ter materialni kulturi Mehike ter Združenih držav. Prav tako je urejal zbirko American Architectural History: A Contemporary Reader in bil član uredniškega odbora 60-delne knjižne serije Buildings of the United States, AMSJ: American Studies Journal ter spletne revije Places, kjer je kolumnist. Bil je glavni urednik Journal of the Society of Architectural Historians. Med njegovimi tekočimi projekti sta monografija o arhitektu Louisu Curtissu iz Kansas Cityja z začetka 20. stoletja ter zbirka esejev o grajenih okoljih ameriškega srednjega zahoda.

Predavanje je organizirano v okviru bilateralnega projekta BI–US/22–24–160 (ARRS).