V ISKANJU RAVNOVESJA
OKROGLA MIZA

Vabimo vas naokroglo mizo V iskanju ravnovesja, ki bo 27. 3. 2024 ob 18. uri v Atriju ZRC SAZU, Novi trg 2, Ljubljana.

Vabimo vas na dogodek, ki bo posvečen ženskam in njihovem pristopu k arhitekturi in podjetništvu. Na dogodek, ki ga organiziramo v okviru delovne skupine Ženske za arhitekturo in v sodelovanju z ZRC SAZU, smo povabile izjemne posameznice, s katerimi se bomo pogovarjale o omenjenih temah. Naše gostje bodo:

- Ana Malalan Čeligoj, modna oblikovalka in arhitektka

- Ana Kosi, arhitektka in publicistka

- Alenka Korenjak, arhitektka in raziskovalka javnega prostora,

- Mira Korpočič Veljić, direktorica in mentorica podjetnicam,

- dr. Helena Seražin, znanstvena svetnica in raziskovalka zgodovine arhitekture.

Pogovor bo vodil Boštjan Narat, filozof in glasbenik.

Iskanje ravnovesja v življenju je pomembna tema, saj so vprašanja empatije, koristnosti in skrbi za drugega pomembna vprašanja za doseganje osebne izpolnitve tudi v poklicu. Se ženske pogosteje ukvarjamo s projekti, ki vključujejo tudi dobrobit širše skupnosti? Ali znamo takšne projekte spremeniti v posel? Kaj delamo za dobro skupnosti in katero delo je namenjeno le poslu? Kako ujeti pravo ravnovesje? Tako ženske kot moški prinašamo svoje raznolike uvide, spretnosti in pristope k reševanju družbenih izzivov. Ključen korak v smeri enakopravnosti spolov v inženirskih poklicih je ekonomsko opolnomočenje obeh spolov ter doseganje ravnovesja med poklicnim življenjem ter delom za skupno dobro.

Dogodek bo otvoril Jernej Prijon, predsednik ZAPS.

Člani ZAPS z udeležbo na dogodku prejmejo 2 točki za poklicno usposabljanje iz sklopa poslovanje in management (sklop D).

Na dogodek se je treba prijaviti preko spletne strani ZAPS, rok za prijave je torek, 26. 3. 2024, do 14. ure.

Predavanje je brezplačno.

več https://zaps.si/izobrazevanje/v-iskanju-ravnovesja/?all=true&type=future