ARHITUR & SPAS OPEN / 2016
KONFERENCA

Spoštovani kolegi,

Radi bi vas povabili na Arhitekturno konferenco, ki jo organizira Zavod za promocijo arhitekture (Zavod PAR) na pobudo pokroviteljev in strokovnjakov s področja arhitekture, turizma in sorodnih ved. Konferenca (ARHITUR) skupaj z Odprtim smučarskim prvenstvom arhitektov Slovenije (SPAS OPEN), bo 11. in 12. marca 2016 na Rogli (http://www.rogla.eu/si/)

Naš glavni cilj je organizacija strokovnega druženja v neformalnem sproščenem okolju. Letos je tema, okoli katere bodo organizirana predavanja ter predstavitve: »ARHITEKTURA + TURIZEM«. Zanima nas ali naša turistična strategija izkorišča vse potenciale, ki jih lahko nudi dobra arhitektura in inovativni projekti.

Ob konferenci želimo postaviti tudi razstavo realiziranih projektov in izbor najboljših rešitev, ki jih bo izbrala strokovna komisija. Zato ste vabljeni, da pošljete svoje predloge realizacij turistične arhitekture in objektov povezanih s turizmom na naslov info@arhitur.si skupaj z osnovnimi podatki o projektu.

Vzporedno s strokovnim delom v obliki predavanj in okrogle mize bomo organizirali tudi družabni del dogodka, in sicer smučarsko tekmo in druženja pred in po tekmovanju. Dogodek je priložnost za osebni stik s kolegi ter izmenjavo izkušenj.

Tokrat, na »odprtem« 6. smučarsken prvenstvu arhitektov Slovenije, se bo krog udeležencev lahko razširil iz pooblaščenih arhitektov na širši bazen vseh strokovnjakov, ki se ukvarjajo z oblikovanjem prostora.

Prvi dan bodo strokovna predavanja z druženjem in skupno večerjo vseh udeležencev, drugi dan pa se bomo preselili na bele strmine in med količke veleslalomske tekme.

V petek 11.03. 2016 bodo strokovna predavanja na temo sinergije med arhitekturo in turistično dejavnostjo ki bodo ponudila:
- vpogled v tradicijo moderne turistične arhitekture na območju naše nekdanje skupne države,
- predstavitev koncepta »Arhitektura in Turizem«, v deželah Voralberg in Južna Tirolska,
- pregled uspešnih praks v našem prostoru in v sosednjih državah
- pregled vizij

Na koncu konference bo tudi okrogla miza za katero bodo sedeli tako strokovnjaki s področja arhitekture in turizma.Petkovemu strokovnemu dogodku bo po večernem druženju sledilo še sobotno, tokrat »odprto smučarsko prvenstvo arhitektov«. Kar pomeni da se ga lahko udeležijo vsi arhitekti in oblikovalci prostora. Organizirano bo v štirih kategorijah: ženske do 40 let in nad 40 let ter moški do 45 let in nad 45 let. Za nagrade bo poskrbljeno!

PROGRAM:

PETEK - Konferenca »ARHITUR 2016« (pričetek ob 13h):
- nagovor
- Maroje Mrduljaš, Faculty of Architecture, University of Zagreb; "Development of tourism architecture in Croatia and "ex-Yu" from the 1950s to the present day,
- Saša Begović, Studio 3LHD, Zagreb, CRO, (http://www.3lhd.com/),
- Marin Mikelić, MVA, Zagreb, CRO, (www.mva.hr )
- Dean Lah, ENOTA, Ljubljana, SLO (http://enota.si/),
- Dr. Elisa Innerhofer, Leader of the project "Architectural Governance", European Acedemy of Bolzano-Bozen, South Tyrol, IT (EURAC, http://www.eurac.edu/),
- Arhitekturni studio iz Voralberga
- okrogla miza

SOBOTA – Odprto smučarsko prvenstvo arhitektov SPAS OPEN
7.00 – 8.00 Zajtrk in zapuščanje sob