ORIS DAY
ARHITEKTURNI SIMPOZIJ

Arhitekturni simpozij Oris Day bo potekal v torek, 6. februarja 2024 v Zagrebu, v Mozaik Event Centru (nekdanji Hypo center), objekt B2, Slavonska avenija 6.

Prijave udeležencev potekajo od 14.30 ure, uradni začetek programa pa ob 16. uri.

Predaval bo Alejandro Aravena, čilski arhitekt, dobitnik Pritzkerjeve nagrade leta 2016 in dolgoletni član žirije omenjene nagrade. Pri njegovem delu izstopa z močan vplivu

socialne stanovanjske politike in soočanje z njenimi problemi.

Gostili bomo tudi Mary Anderson, britansko arhitektko iz multidisciplinarnega kolektiva Assemble. Anderson se ukvarja z umetnostjo, arhitekturo in scenografijo. Njeno delo se osredotoča na tpovezave teh praks prek obrti, pripovedovanja zgodb in nizkoogljične gradnje.

Predavala bo tudi Xu Tiantian, ustanoviteljica DnA_Design and Architecture iz Kitajske. Njen revolucionarni pristop, imenovan "Arhitekturna akupunktura", je holistični pristop k socialni in gospodarski revitalizaciji podeželske Kitajske in je bil priznan s strani Programa Združenih narodov za mesta in naselja (UN Habitat).

MODERATORJI:

Mia Roth Čerina, Maroje Mrduljaš, Dinko Peračić

V programu strokovnega izpopolnjevanja Hrvaške zbornice arhitektov se Festival točkuje s skupno 3 urami.

Pokrovitelj festivala: Ministrstvo za kulturo in medije Republike Hrvaške

Več informacij o festivalu in prijavninah na: https://www.daysoforis.com/oris-day-2024-hr/